تبلیغات
باری به هر جهت
دل نوشته های یک شانزدهی
در دل همه حرف هایی نا گفتنی هست ...
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


در دل همه حرف هایی نا گفتنی هست ...

به قلم آرتین شیبانی
نویسندگان
نظرسنجی
سمینار 28 را چگونه ارزیابی می کنی؟
صبح از خواب پا نشده دعوا و غیبت و پچ پچ پشت سر بقیه آغاز می شود. حالا کاری نداریم که آن بابایی که دارند پشت سرش حرف می زنند این اخلاقات مبتذل را دارد یا نه. ولی به هر حال غیبت کار قشنگی نیست. حد اقل اگر می روی پشت سرش می گویی دماغش گنده است، دماغش انحنا دارد، مخش تاب دارد، مخش سرسره دارد، اصلا مخش شهر بازی است، برو جلوی خودش هم یک چیزی بگو! حد اقل به قول یکی از دوستان قدیمی، بگو ببخشید من پشتت غیبت کردم... یارو هم یا میگه عیبی ندارد یا میگه غلط کردی! در حالت اول که می توانی بری حال کنی که غیبتش را کردی و هیچ نگفت. در حالت دوم هم می فهمی با بد کسی طرف هستی و حساب کارت را می کنی که دیگر پشتش غیبت نکنی!

این چند روز را تعطیل کردند. 2 شنبه و 3 شنبه که تاسوعا و عاشورا بود و 5 شنبه هم که تعطیلی مدارس بود. این وسط ماند 4 شنبه که جناب وزیر بانی پیچش این روز شدند و یک حال اساسی به این بندگان نا حقیر دادند. حالا من نمی دانم این وسط که تاسوعا و عاشورا و محرم و صفر است، چه جای سفر رفتن است؟ حالا این به کنار، یک جکی هم ساخته اند که می گوید: « این رسم مروت نیست که ما ارتحال کنیم و شما عشق و حال! ». حالا بماند که این جکی مال چه زمانی و چه کسی است که بحث سیاسی نشود و خودمان و این وبگاهمان را هیتلر(!) نکنند.بگذریم. یکی نیست بگوید برای چه وقت شادی و خنده است می روی سفر و حالش را می بری، ولی وقتی باید بنشینی و یه کم غصه بخوری، باز هم می روی سفر و حالش را می بری؟

به قول یکی از دوستان که می گفت « امام حسین توی شمال دفن است؟ ». وقتی جواب می دادی نه، می گفت « پس چرا تاسوعا و عاشورا همه می روند شمال؟ ». از قدیم گفته اند حرف راست را از بچه بشنو. مرد ناحسابی! یارو! چیز .......!!! بنشین سر جایت! این یعنی چه که فلنگ را می بندی و مرخصی می گیری و یک هفته می روی شمال، عشق و حال(سجع را داری؟)!

اگر عید را برای حال و حول قرار داده اند، خوب تو می روی حالش و گاهاً حولش را هم می بری. از طرف دیگر، ایام این چنینی هم برای این است که بری دو تا سینه ای بزنی، دو تا اشکی بریزی، ... . بابا اصلا همین را هم نمی خواهد انجام دهی. بنشین سر جایت لا اقل! ... پا نشو برو شمال ماهیگیری و ماهی خوری و روغن ماهی گیری و عشق و حال!!! لا اقل نرو آبجو بخر بنشین قوطی قوطی بخور! لا اقل نرو بنشین چیز های بد بد سرچ کن! لا اقل پاشو دو رکعت نماز به آن کمرت بزن! ای کمرت بشکنه عو...ـی! ... ببخشید. از بحث خارج شدیم...

خلاصه اینکه این بند و بساط فسق و فجور را این یکی دو روزه جمع کنید. از خودتان خجالت نمی کشید از امام حسین خجالت بکشید! از کسی هم خجالت نمی کشید از خدا خجالت بکشید! از خدا هم اگر خجالت نمی کشید، خوب نگشید به درک! پس فردا وقتی کله تان را زمین گذاشتید مردید(!) آن وقت همچین از برادران محترم نکیر و منکر خجالت بکشید که تلافی این همه خجالت نکشیدن در بیاید...

راستی این را هم بگویم که دوستان سرما خورده و آنفولانزایی لطف کنند مبارکشان را بگذارند زمین و بنشینند در خانه شان و مدرسه نیایند که مدرسه را تعطیل نکنند! ( قابل توجه جناب امین خان! ) از این هم بگذریم ...

نمی دانم تا به حال برای شما پیش آمده که کسی بیاید خانه تان و باهاش رو در وایستی داشته باشید؟(په نه په!) تا به حال دقت کرده اید که باید دم به دقیقه به وجود مبارک ایشان سرویس بدهید؟ اگر هم شما اینترنت داشته باشید و ایشان نداشته باشند هم که وا ویلا! به شخصه یک روز اینترنتمان را به دست وجود مبارکشان دادم، نیمی از ترافیکم مصرف شد! اینجاست که شاعر می گوید « به مرده که رو دادی، می گوید کپنم( کفنم ) را مینی ژوپ کن ». ایشان دفعه بعدی که قدم روی چشمان ما گذاشته، تشریف آوردند، با توجه به اینکه بنده حقیر داشتم با اینترنت کار می نمودم، سیم مودم را چلق! کشیدند و یک تو سری هم پلق! بر سرمان زده، و مشغول کار با اینترنت شدند. به طوری که یک سوم باقی اینترنت را هم مصرف نمودند. حالا من نمی دانم وجود مبارکشان که از اخبار ( مخصوصا از نوع اینترنتی اش ) بیزارند، چطور وقتی به مخروبه ما قدم می گذارند، یک هو عاشق دلباخته ی اخبار اینترنتی شده و پدر اشتراک اینترنتی ما را در می آورند!!! راه مقابله با این مشکل عظیم و اساسی اینترنت خوری وجود مبارکشان، و یا چیز دیگر خوری های ایشان، بسیار راحت است.کافیست یک بار نه بگویید. یک نه کافیست که نه تنها مشکل رو در بایستی رفع شود، بلکه شاید ایشان دیگر به خانه ( ببخشید قصر ) شما فکر هم نکنند. خرج و خوراک این نه هم تنها یک سیلی آبدار، از طرف وجود مبارک، و یک فصل 93 روزه کتک، از طرف اولیای گرامی دانش آموز، می باشد که فکر می کنم به این نه به ظاهر کوچک، بی ارزد.

به شخصه یک نه گفتم، نه ماه بی اینترنتی نکشیدم. هر چند که یک چک آبدار از وجود مبارک ایشان بهره بردم، ولی ایشان دیگر لنگ در خانه ما نمی افکند. تازه اینکه مادر و پدر بنده هم نه تنها ناراحت نشدند، بلکه یک فصل 365 روزه هم تحسین نمودند این حقیر را! ... امتحان کنید. ضرر نخواهید کرد.

نکته دیگری که به ذهن حقیر می رسد، این که اگر جایی بروید چتر بی افکنید، آیا مانند خانه خود در آنجا اقامت خواهید کرد؟ بگذارید واضح تر عرض کنم خدمتتان؛ اگر در خانه خود با دمپایی و پاپوش راه می روید که سرامیک و پارکتتان لک نشود، در خانه میزبان هم به همین صورت خواهید بود؟ یا اینکه نه؟ پا برهنه راه می روید و سعی می کنید بیشتر روی سرامیک ها باشید تا بیشتر کثیف کاری کنید؟

وجود مبارکشان را که یادتان هست؟ همانی که با ایشان رو در بایستی داشتم؟ همین اوشون که عرض کردم خدمتتان، خانه خودشان همانند حرم حضرت امام رضا برق می زند. روزی 3 بار سرامیک را حسابی می لیسند که مبادا یک عدد میکروب لا کردار در بین فضاهای خالی و پستی و بلندی های سرامیک باقی بماند. ولی وای به روزی که بخواهند بیایند خانه تان ... حسابی می چینند به میز و کمد و در کل اتاقتان. البته اگر در اثر بد شانسی، اتاق میهمان نداشته باشید... که ما نداریم. چشمتان روز بد نبیند. وقتی می آیند، انگار در اتاق سیل می آید و در روز میز تحریر شخصی، کمد شخصی و ... لوازمی را که با خود آورده است، ته نشین می کند. و قتی می روند، انگار زلزله آمده و باید عروسک دوران نوزادی خود را که به یادگار نگه داشته اید، از لای چنگ و دندان بچه ی بی اندازه ننرشان در بیاوری. یک عکس هم از میزم بگذارم که ببینید مشکل از من نیست...

 

میز من


خلاصه اینکه، شما سعی کنید مثل این جناب مبارکشان نباشید و خود را اصلاح کنید... البته ریشتان را نه. اخلاقتان را... البته روی سخنم با کسانی است که مانند ایشان هستند. مبادا به عزیزانی که این چنین رفتار نمی کنند بی احترامی شود.

 

نوع مطلب : روز نوشت ها، 
برچسب ها :
چهارشنبه 16 آذر 1390
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی